با ما بهترین ها را تجربه کنید

بروزرسانی سیستم عامل

بروزرسانی سیستم عامل

بروزرسانی سیستم عامل

 

بروزرسانی سیستم عامل: به شما کمک می‌کند که در برابر جدیدترین بدافزارها و دیگر تهدید‌های امنیتی،ایمن بمانید.در سوین هاست با روش آپدیت ویندوز 7، 8 و 10 آشنا خواهیم شد.در این نسخه‌های ویندوزفرایند نصب به ‌روزرسانی‌هاسریع و کاربرپسند شده است. با این حال ممکن است از نمایش صفحه به‌روزرسانی ویندوز که در بدترین زمان ممکن نمایش می‌یابد، آزرده باشید. بدترین قسمت ماجرا این استفرایند به‌ روزرسانی، منابع ارزشمند سیستم را درگیر خود می‌کند و در اغلب موارد با فرایندهای کاری شماتداخل دارد. آپدیت ویندوز چه اهمیتی دارد؟ در این بخش با دلیل این که مایکروسافت و دیگر شرکت‌های توسعه دهنده سیستم‌های عامل اقدام به ارائه آپدیت‌ها به طور منظم می‌کنند، آشنا می‌شویم. آپدیت‌ها امنیت سیستم را تقویت می‌کنند: بدافزارها مداوماً در حال تکامل هستند و سیستم عامل شما باید گام به گام همراه با آن‌ها پیشرفت کند. نسخه‌های قدیمی ویندوز که دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شوند،خطر آلوده شدن به ویروس و دیگر برنامه‌های مخرب رایانه‌ای را افزایش می‌دهند.  برخی آپدیت‌ها وصله‌هایی برای حفره‌های امنیتی ارائه می‌کنند و بدین ترتیب کار مجرمان سایبری را برای سرقت اطلاعات شخصی کاربراندشوار می‌سازند. آپدیت‌ها موجب سازگاری با نرم‌افزارهای جدید می‌شوند: فناوری به طور مرتب در حالت کامل است و هر روز نرم‌افزارهای جدیدی منتشر می‌شوند.این برنامه‌های جدید و به طور خاص درایورهای سخت‌افزاری ماند نرم‌افزار پرینتر با نسخه‌های جدیدتر ویندوز بهتر کار می‌کنند. آپدیت‌ها موجب افزایش سرعت رایانه می‌شوند:در نهایت باید اشاره کنیم که مایکروسافتبه طور گاه به گاه بهبودهایی را در سیستم عامل خود ایجاد می‌کند که از طریق آپدیت‌های ویندوز عرضه می‌شوند. احتمالاً تاکنون متوجه شده‌اید که رایانه‌تان پس از یک به‌روزرسانی، عملکرد بهتری نشان می‌دهد و کارایی بالاتری دارد.

 

آپدیت ویندوز 7 و 8.1 :

 

با این که سال‌های زیادی از زمان معرفی ویندوز 7 سپری شده است، اما این سیستم عامل همچنان سهم بزرگی از بازار سیستم عامل ویندوز را در اختیار خود دارد. حتی پس از انتشار ویندوز 10، بسیاری از کاربران ترجیح داده‌اند که از سادگی این نسخه از ویندوز بهره بگیرند. انتشار ویندوز 8.1 با استقبال زیادی مواجه نشدو این موضوع هم دلیل دیگری برای انتخاب ویندوز 7 از سوی خیل کثیری از کاربران محسوب می‌شود. در هر حالفرایند به‌ روزرسانی هر دو نسخه ویندوز 7 و 8.1 مشابه هم است. توجه کنید که از ابتدای سال2020 ویندوز 7 دیگر آپدیت‌های امنیتی را دریافت نمی‌کند، چون مایکروسافت پشتیبانی این نسخه از سیستم عامل خود را با سپری شدن 10 سال از انتشارش متوقف کرده است.

 

آغاز آپدیت ویندوز 8.1

بروزرسانی سیستم عامل : روی دکمه ویندوز کلیک کنید سپس گزینه  کنترل پنل را در سمت راست انتخاب کنید .

به این ترتیب پنجره ای مانند تصویر زیر مشاهده میکنید:

 

کنترل پنل

 

روی لینک بزرگ‌تر سبز رنگ System and Security کلیک کرده و گزینه Windows Update را انتخاب کنید.

 

سکوریت سیستم

 

در ادامه در سایدبار سمت چپ روی () کلیک کنید تا سیستم به دنبال آپدیت های جدید بگردد.توجه داشته باشید که در این مرحله باید  رایانه شما به اینترنت وصل باشد .در نهایت یا به شما اطلاع داده می‌شود که سیستم‌ تان به ‌روز است و یا این که برخی آپدیت‌ها در اختیار شما قرار میگیرد که باید نصب کنید .

 

در حالت دوم ، با کلیک روی دکمه install updates میتوانید این اپدیت ها را نصب کنید. در زمانی که فرایند دانلود و نصب آپدیت‌ها ادامهمی‌یابد، می‌توانید به استفاده از رایانه خود ادامه بدهید. با ری‌استارت کردن رایانه، فرایند نصب آپدیت‌های ویندوز پایان می‌گیرد

 

مشاهده آپدیت‌های قبلی ویندوز

بروزرسانی سیستم عامل : در سمت چپ پنجره Update گزینه‌ای برای مشاهده سوابق آپدیت وجود دارد. آپدیت‌هایی که اخیراً نصب شده‌اند بر حسب وضعیت، اهمیت، و تاریخ نصب در این بخش قابل مشاهده‌اند. اگر یک آپدیتنادرست موجب بروز مشکلی در سیستم شما شده است، می‌توانید در این بخش آن را لغو نصب کنید.

 

پیکربندی تنظیمات آپدیت ویندوز

برای پیکر بندی تنظیمات مرتبط با آپدیت ویندوز باید به بخش Change settings در ساید بار سمت چپ بروید

 

تنظیمات آپدیت

 

به ‌روزرسانی سیستم عامل : در این بخش می‌توانید ویندوز را طوری پیکربندی کنید که به صورت خودکار آپدیت شود.به علاوه می‌توانید کارهای زیر را نیز انجام دهید: زمان مناسبی برای آپدیت شدن سیستم انتخاب کنید. به این منظور بایدزمانی را انتخاب کنید که احتمال استفاده از سیستم کم است چون اغلب آپدیت‌ها نیاز به ری‌استارت کردن سیستم دارند. در مورد این که می‌خواهید آپدیت‌های اختیاری نصب شوند یا نه می‌توانید تصمیم‌گیری کنید.

 

همچنین در این بخش می‌توانید به کاربران مورد اعتماد، اجازه بدهید آپدیت‌ها را روی سیستم نصب کنند. با این حال باید مراقب باشید که دسترسی‌های مدیریتی را در اختیار کودکان قرار ندهید.

 

آپدیت ویندوز 10

مایکروسافت در خصوص آپدیت ویندوز 10 رویکرد متفاوتی اتخاذ کرده و به‌روزرسانی خودکار را بر به‌روزرسانی‌های دستی اولویت داده است. این رویکرد معایب و مزایایی دارد، اما خوشبختانه به قدر سیستم قبلی پایدار است، گرچه به کمی دستکاری نیاز دارد. با این حال ویندوز 10 به کار اندکی بیشتر نیاز دارد. در ادامه با روش مدیریتاین آپدیت‌های زمان‌بندی‌شده آشنا خواهیم شد.

 

آغاز به‌روزرسانی ویندوز 10

در ابتدا باید متذکر شویم که ویندوز 10 آپدیت‌ها را به طور خودکار در پس‌زمینه، دانلود و نصب می‌کند. زمانی که نیاز به ری‌استارت کردن سیستم باشد، ویندوز به شما اطلاع می‌دهد و شما تصمیم می‌گیرید که بی‌درنگ سیستم را ری‌استارت کنید و یا آن را به زمانی در آینده موکول نمایید.به خاطر داشته باشید که اگر ری‌استارت را بیش از حد مشخصی به تعویق بیندازید، ویندوز در نهایت شما را ملزم به این کار می‌کند.توجه کنید که شما همچنان می‌توانید تغییرهای جدید را به طور دستی بررسی کنید. به این منظور منوی تنظیمات ویندوز 10 را از طریق دکمه استارت ویندوز که همان اولین آیکون در گوشه چپ-پایین تسک‌بار است باز کنید. سپس روی آیکون Update & Security کلیک کنید. در ادامه گزینه Windows Update را انتخاب کنید که شما را به صفحه زیر هدایت می‌کند:

 

بروزرسانی سیستم عامل

 

در نهایت روی دکمه. Check for updates کلیک کنید

 

مشاهده آپدیت‌های قبلی ویندوز ۱۰

لینک View update history نیز به همان روشی که در نسخه‌های قبلی ویندوز دیده‌ایم، عمل می‌کند.

 

بروزرسانی سیستم عامل

 

در این صفحه می‌توانید آپدیت‌هایی که اخیراً نصب شده‌اند را ببینید و آپدیت‌هایی که مشکل دارند را حذف نمایید. با این حال توجه داشته باشید که آپدیت‌های لغو نصب شده هم در نهایت در این صفحه ظاهر خواهند شد.

 

سفارشی‌سازی تنظیمات آپدیت ویندوز ۱۰

بروزرسانی سیستم عامل : مشهور است که ویندوز در زمان‌های نامناسبی اقدام به ری‌استارت کردن خودکار رایانه جهت به‌روزرسانی می‌کند. با این حال شما می‌توانید با بهره‌گیری از قابلیت Active Hours از این مشکل جلوگیری کنید. روی Change active hours در پنجره آپدیت‌ها کلیک کنید. در این بخش می‌توانید یک بازه زمانی در طی روز تعیین کنید که در طی آن به احتمال بالا مشغول کار با سیستم هستید. به این ترتیب ویندوز در طی اینساعت‌ها اقدام به ری‌استارت کردن سیستم نخواهد کرد. در این بخش یک لینک جامع «گزینه‌های پیشرفته» (Advanced options) نیز وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید کارهای فهرست زیر را انجام دهید:

 

  • تصمیم‌گیری در مورد این که می‌خواهید آپدیت‌ها از طریق اتصال‌های حجمی اینترنت (مانند اتصال دیتا) دانلود شوند یا نه.
  • فعال‌سازی یا غیر فعال‌سازی یادآوری ویندوز برای ری‌استارت کردن یک آپدیت.
  • پیکربندی Delivery Optimization. این قابلیت در صورت وجود رایانه‌های دیگر روی شبکه موجب افزایش سرعت فرایند به‌روزرسانی می‌شود.استفاده از این گزینه مشکلی ندارد، اما باید توجه داشته باشید که ممکن است منابع زیادی از سیستم بگیرد.

 

بروزرسانی سیستم عامل

 

در نهایت اگر در مورد مصرف داده روی یک شبکه محدود نگران هستید، لینک گزینه‌های پیشرفته در پنجره فوق به شما امکان

می‌دهد که سقف دانلود و آپلود را تغییر دهید.

 

بروزرسانی سیستم عامل

 

آیا با آپدیت ویندوز اطلاعات پاک می‌شوند؟

آپدیت ویندوز به هیچ وجه موجب از دست رفتن داده‌های شما نمی‌شود.در نسخه‌های جدید سیستم عامل مایکروسافت، حتی با ارتقای نسخهویندوز هم هیچ کدام از داده‌ها و یا نرم‌افزارهای نصب شده روی سیستم و تنظیمات مربتط از دست نخواهند رفت. بنابراین در زمان آپدیت کردن ویندوزنباید هیچ نوع نگرانی در خصوص از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده روی سیستم داشته باشید.

 

سخن پایانی

 

صرف نظر از این که از چه نسخه‌ای از ویندوز استفاده می‌کنید، دانستن روش صحیح جستجو و تنظیم آپدیت‌ها امر مهمی محسوب می‌شود. ویندوز 10 سیستم عامل بسیار خوبی است، اما گاهی اوقات باید کنترل بیشتری روی کارهایی که انجام می‌دهد اعمال کنید. در این نسخه از ویندوز می‌توانید بر اساس زمان‌بندی خودتان، آپدیت‌ها را طوری پیکربندی کنید که همیشه به‌روز و امن باقی بمانید و در عین حال در فرایندهای کاری‌تان نیز وقفه‌ای ایجاد نشود. در پایان لازم است یادآور شویم که اگر به هر دلیلی تصمیم گرفته‌اید ویندوز را مجدداً نصب کنید، می‌توانید از  مجله فرادرس استفاده کنید .

 

باتشکر : سوین هاست 

موضوع : بروز رسانی سیستم عامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هر قدم کنار شما هستیم

به توسعه کسب و کار آنلاین خود بیاندیشید، دلسوزانه از آن محافظت خواهیم کرد 

021-91301614

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم

نماد های سوین

تمامی حقوق این وب سایت برای سوین هاست محفوظ می باشد . فعالیت از سال (1393-1401)

طراحی وب سایت توسط تیم طراحی سوین هاست 

خرید هاست

سرورها

لینک های مرتبط

نماد ها

samandehi

تمامی حقوق این وب سایت برای سوین هاست محفوظ می باشد . فعالیت از (1393-1400)

طراحی وب سایت توسط تیم طراحی سوین هاست

واتساپ