با ما بهترین ها را تجربه کنید

سرورمجازی چیست ؟

سرور مجازی چیست

سرورمجازی چیست ؟

سرورمجازی چیست ؟ سرور مجازی یا وی پی اس بصورت VPS مخفف عبارت Virtual Private Server به معنی سرور مجازی خصوصی است. سرور مجازی بخشی از یک سرور اختصاصی کامل است. اینکار با مجازی سازی انجام می شود. به اینصورت که یک سرور به چند بخش تقسیم میشود که مقاصد مختلف از آنها استفاده کرد. با توجه به اینکه منابع یک سرور کامل به چند بخش تقسیم می شود اغلب و در شرایط یکسان، هزینه خرید سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی پایین تر است

درابتدای این مقاله ازسوین هاست به درک مناسب از سرور می‌پردازیم .

 

 

سرور 

سرورمجازی چیست ؟  اینترنت یک شبکه بزرگ بسیار بزرگ از کامپیوتر هایی است که در سراسر دنیا قرار دارند. وقتی که دو سیستم کامپیوتری را به یکدیگر متصل می کنیم و بین آن ها اطلاعات رد و بدل می کنیم، این دو سیستم با یکدیگر یک شبکه کوچک را تشکیل می دهند. در اینترنت همه کامپیوترها در دنیا با کابل به یکدیگر متصل شده اند و دارای یک آدرس مشخص برای شناسایی و دسترسی هستند. وقتی گفته می شود که به اینترنت متصل شده اید، یعنی اینکه سیستم شما هم به این شبکه بزرگ ملحق شده و با یک آدرس مشخص در اینترنت در حال سرویس دهی یا دریافت سرویس هستید.

در این شبکه بزرگ برخی از سیستم ها به عنوان سرویس دهنده هستند. مثلا وقتی که یک سایت را در مرورگر باز می کنیم، محتویات سایت در یک سیستم در شبکه اینترنت قرار دارد، که بر روی آن سرویس دهنده وب نصب شده است و اطلاعات سایت بر روی آن قرار گرفته است. این سایت ممکن است حجم اطلاعات زیادی را در خود ذخیره کرده باشد و یا کاربران بسیار زیادی در دنیا به این سایت متصل شوند. پس این سایت نمی تواند بر روی یک سیستم کامپیوتری ساده باشد.

 

انواع سرور مجازی VPS

سرورمجازی چیست ؟ هنگام خرید سرور مجازی با انواع نام های متفاوت مواجه می شوید. اگر مطلب را تا اینجا مطالعه کرده باشید، به نوعی با تمام انواع سرور های مجازی آشنا شده اید. در ادامه برخی بیشترین عنوان های سرور مجازی را در دسته بندی های جداگانه عنوان می کنیم. اگر می خواهید یک سرور مجازی تهیه کنید باید دقت کنید که دیتاسنتر مربوط به سرور میزبان شما در کجا قرار دارد. این نکته خیلی مهم است که دیتاسنتر در ایران باشد یا خارج از ایران باشد. البته ممکن است که فقط لازم باشد که در کشور خاصی قرار داشته باشد. انتخاب اینکه سرور مجازی VPS شما در ایران باشد یا خارج از ایران کاملا به دیتاسنتر بستگی دارد، که در ادامه به برخی ویژگی های آنها می پردازیم.

 

سرور مجازی ایران – Iran VPS

دیتاسنتر هایی که در ایران قرار دارند شناخته شده اند و با کمی جستجو آن را بدست می آورید. دیتاسنترهای پارس آنلاین، آسیاتک، افرانت و همراه اول از برجسته ترین دیتاسنتر ها هستند. چند سالی است که دیتاسنتر برج میلاد نیز مطرح شده است که به دلیل پهنای باند بالا و امکانات بسیار مناسب این دیتاسنتر، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

  •  سرعت شبکه:

سرعت شبکه در اتصال به سرور مجازی ایران خیلی بالاتر از خارج از ایران است. دقت کنید که فریب برخی تبلیغات را نخورید، برخی می گویند که سرعت سرور ایران بیشتر است. منظور از سرعت سرور مجازی ایران، فقط سرعت شبکه و انتقال داده ها به سرور است و سرعت خود سرور به سخت افزار سرور بستگی دارد نه به موقعیت جغرافیایی. همچنین دقت کنید که بالا بودن سرعت شبکه سرور مجازی ایران، فقط برای کاربرانی ایرانی مناسب است. اگر کاربران سرور مجازی خارج از ایران هستند، سرور مجازی ایران ممکن است گزینه مناسبی نباشد.

 

  • هزینه:

هزینه تهیه سرور مجازی ارزان تر از سرور مجازی خارج از ایران است، همچنین هزینه ترافیک شبکه داخل ایران هزینه خیلی کمتری برای کاربران سرور مجازی دارد.

 

  • امنیت:

امنیت همیشه نسبی است و نمی توان گفت که سرور مجازی ایران امنیت بیشتری دارد و دقیقا به سیستم های امنیتی در نظر گرفته شده بستگی دارد. قسمتی از امنیت به نرم افزارو سیستم عامل سرور مجازی بستگی دارد و قسمت دیگر به عهده دیتاسنتر و امنیت شبکه ای که دیتاسنتر برای شما فراهم کرده است بستگی دارد.

 

  • پایداری و در دسترس بودن:

سرور های مجازی ایران در صورت قطعی و از دسترس خارج شدن اینترنت جهانی، به علت استفاده از شبکه ملی ایران در دسترس هستند. البته فقط برای کاربرانی که در ایران هستند قابل دسترسی است.

 

  • انعطاف پذیری:

به دلیل در دسترس بودن شرکت های ارائه دهنده و سهولت ارتباطات با راحتی بیشتری می توانید سرور مجازی خود را تغییر دهید یا کم و اضافه کنید و همچنین از امکانات اضافی و جانبی استفاده کنید.

 

  • SEO:

اگر سایت و خدمات پربازدید برای کاربران ایرانی دارید، تهیه سرور مجازی ایران تا مقداری می تواند در SEO سایت شما تاثیر داشته باشد.

 

سرور مجازی لینوکس

سرور مجازی با یکی از انواع سیستم عامل های لینوکس که ممکن است در برخی موارد با نام های توزیع لینوکس آن ها را مشاهده کنید. مثلا سرور مجازی CentOS یا سرور مجازی Ubuntu

 

سرور مجازی ویندوز

سرور مجازی که یکی از انواع نسخه های ویندوز بر روی آن نصب شده است.

 

سرور مجازی میکروتیک

میکروتیک یک مسیریاب یا Router است و دارای یک سیستم عامل بسیار کوچک و کم حجم است.

 

سرور مجازی ابری

سرور مجازی چیست : شرکت های بزرگ و معتبر خدمات دهنده در زمینه سرور مجازی، دارای تعداد زیادی سرور اختصاصی برای میزبانی سرور های مجازی هستند. بهینه ترین حالت برای استفاده از تعداد سرور های زیاد، اتصال آنها به یکدیگر و ایجاد فضای ابری است.

شرکت ها ممکن است در هر شهر یا کشوری و در دیتاسنتر های مختلف دارای سرور های اختصاصی زیادی باشند. این سرورها را با تکنیک ها و روش های پیچیده به یکدیگر متصل می کنند و همگی به یک سرور بزرگ با منابع بسیار زیاد تبدیل می شوند که به آن فضای ابری یا سرور ابری گفته می شود. سپس این فضایر ابری بزرگ به قسمتهای کوچک قسمت شده و به عنوان “سرور مجازی ابری” در اختیار کاربران قرار می گیرند.

 

برخی از ویژگی های سرور مجازی ابری

  • سرعت بالا:

سرور ابری منابع بسیار زیادی متشکل از چندین سرور اختصاصی پرقدرت را دارد.

  •  هزینه پایین:

به علت استفاده بهینه از منابع سرور های ابری، هم برای سرویس دهنده و هم برای کاربر بسیار مقرون به صرفه است.

  • انعطاف پذیری بالا:

در هر لحظه می توانید منابع سرور خود را تغییر دهید و مهمتر اینکه می توانید به راحتی مکان جغرافیایی سرور را نیز تغییر دهید.

  • امنیت بالا:

شبکه و امنیت سرور های ابری به خاطر تکنولوژی پیشرفته بیشتر از حالت عادی است و بالاترین زمان پایداری را دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هر قدم کنار شما هستیم

به توسعه کسب و کار آنلاین خود بیاندیشید، دلسوزانه از آن محافظت خواهیم کرد 

021-91301614

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم

نماد های سوین

تمامی حقوق این وب سایت برای سوین هاست محفوظ می باشد . فعالیت از سال (1393-1401)

طراحی وب سایت توسط تیم طراحی سوین هاست 

خرید هاست

سرورها

لینک های مرتبط

نماد ها

samandehi

تمامی حقوق این وب سایت برای سوین هاست محفوظ می باشد . فعالیت از (1393-1400)

طراحی وب سایت توسط تیم طراحی سوین هاست

واتساپ