با ما بهترین ها را تجربه کنید

نکات مهم برای خرید قالب وردپرس

post 25

10 نکته برای خرید قالب وردپرس:

در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات مهم برای خرید قالب وردپرس خودبپردازیم . بر هیچکس پوشیده نیست که وردپرس محبوب ترین و قدرتمند ترین CMS جهان است. یکی از ویژگی های جداب این سیستم مدیریت محتوا قدرتمند ، قالب ها یا همان پوسته های وردپرس است.

 

تصویر(1)

 

قالب های وردپرس به دسته های مختلفی تقسیم می شوند:

 • فروشگاهی
 • چند منظوره
 • شرکتی
 • خلاقانه
 • خبری
 • شخصی
 • تک صفحه ای
 • آموزش آنلاین

و شما بنا به هدف خود در راه اندازی سایت می توانید قالب خود را انتخاب کنید.

اما از آنجایی که انتخاب قالب بسیار کار حساسی است باید نکاتی را در خصوص قالب ها قبل از خرید حتما بررسی کنید. هیچوقت این جمله را با خود تکرار نکنید که : فعلا سایت را با یک قالب بالا می آوردم و بعد از چند ماه قالب بهتری میگیرم.

 

همانگونه که گفتم انتخاب قالب بسیار مهم است.

و آموزش 10 نکته برای خرید قالب وردپرس می تواند به شما در انتخاب قالب بسیار کمک کند.

سعی کنید چند روز زمان بگذارید ، اندکی پول بیشتر خرج کنید اما قالبی را انتخاب کنید که از لحاظ طراحی کاربری ، کد نویسی و تنظیمات قدرتمند باشد و شما را به دردسر نیاندازد.

 

قالب وردپرس بد وبمستر را پیر می کند.

سعی کنید در انتخاب قالب به مسائل مادی نگاه نکنید.

قالب های وردپرس از رنج حدودا 30 تومان تا نهایتا در گران ترین حالت ها حدود 200 تومان در دسترس است. اما شک نکنید وقتی گیر قالب بد افتادید حاضر هستید دو برابر قالب خریداری شده هزینه کنید فقط مشکل سایت حل شود.  خوشبختانه در خصوص وردپرس هم ما مارکت های بزرگی در این زمینه داریم که متعهد و قدرتمند در حال کار می باشند مانند : (در لیست پایین هیچ برتری و الویت بندی وجود ندارد و تنها نام مارکت ها ذکر شده است )

 • ژاکت
 • راست چین
 • بیگ تم
 • پی 30 تمپلت

اما درخصوص انتخاب قالب باید به نکات زیر دقت کرد. در ادامه هرکدام را کامل تشریح می کنیم.

 

نکات مهم برای خرید قالب وردپرس :

 • نوع قالب انتخابی
 • بررسی کامل توضیحات قالب
 • رابط کاربری
 • بررسی پنل ادمین قالب
 • تعداد فروش قالب
 • توسعه دهنده قالب
 • بررسی سرعت قالب و بهینگی کد های قالب
 • تاریخ آخرین بروزرسانی قالب
 • بررسی دیدگاه های قالب
 • رفع ابهامات و سوال از توسعه دهنده

 

تصویر(2)

 

10 نکته برای خرید قالب وردپرس:

 1) نوع قالب انتخابی:

کاملا واضح است که اگر قصد شما توسعه یک سایت فروشگاهی است نباید به سمت سایت های خبری یا شرکتی بروید. علی رغم اینکه یک سایت خبری، مناسب استفاده های فروشگاهی نیست ممکن است حتی اگر قصد چنین کاری را داشته باشید به مشکل بخورید و افزونه فروشگاه ساز ووکامرس به درستی با قالب یکپارچه نشود. همیشه نوع قالب را متناسب با هدف خود انتخاب کنید. چون علاوه بر برآورده کردن نیاز شما ، ممکن است همراه آن افزونه های اختصاصی باشد که بر روی نوع دیگری از سایت ها مناسب نباشد. یک نکته هم بر اساس تجربه عنوان می کنم.

سعی کنید زیاد به سمت قالب های چند منظوره که از یک قالب برای فروشگاه ، وبلاگ ، سایت شرکتی و … استفاده می شود،  نروید. اینگونه قالب ها عموما نیاز هیچکدام از دسته ها را برآورده نمی کنند یا فقط دریک دسته مثلا شرکتی بسیار زیبا هستند و در دسته های دیگر جندان جالب نیستند. البته مثال های نقصی هم وجود دارد که حرف اینجانب را نقص کند و قالب کاملی باشد اما اینگونه قالب های چند منظوره که تمام و کمال تمامی نیازها را برطرف کند کم هستند.

 

 2) بررسی توضیحات قالب:

با بررسی کامل توضیحات قالب نه تنها با تمام ویژگی های قالب آشنا می شوید،بلکه ممکن است اطلاعاتی مانند افزونه های همراه این قالب وردپرس به دست بیاورید.

به عنوان مثال متاسفانه قالب های بسیاری هستند که با صفحه ساز ویژوال کامپوزر کار میکنند اما خود افزونه اصل را در قالب قرار نداده اند و شما بجز پول قالب ، باید بصورت جداگانه حدودا 50 هزار تومان برای افزونه ویژوال کامپوزر بپردازید. بسیاری از توسعه دهندگان هم هستند که افزونه های ضروری را در قالب به کاربر تحویل می دهند. همراه بودن افزونه ها شما را چند پله جلو می اندازد.

 

 3) رابط کاربری:

رابط کاری ، نشانه شخصیت سایت شما است.

وجود یک UI (رابط کاربری ) و UX (تجربه کاربری ) خوب در قالب وردپرس می تواند تجربه کاربر در وبگردی را چند برابر افزایش بدهد و کاربر از گشت و گذار در سایت شما لذت ببرد. گاهی مواقع کاربر وارد سایت می شود و از شلوغی زیاد سایت ، سردرگمی در سایت و… کلافه می شود و حس بدی از سایت می گیرد.

این حس بد نشات گرفته از UI بد سایت که منجر به یک UX بد شده است به کاربر منتقل می شود.

پس به سمت قالب های زیبا و چشم نواز بروید.

 

تصویر(3)

 

یادتان نرود که گول عکس های زیبا قالب هم نخورید. بسیاری از قالب ها ساده ساده هستند و شما محو عکس های زیبا آن شده اید. قالب را خریداری میکنید و با بارگذاری عکس های خود و تماشای سایت ، دوست دارید کلا پروژه ساخت سایت را کنسل کنید.

پس گول عکس های زیبا را نخورید. به ساختار کلی قالب و ویژگی های آن که در توضیحات نوشته شده است دقت کنید.

 

 4) بررسی پنل ادمین:

این مورد برای تمامی قالب ها در دسترس نیست و برخی از قالب ها اجازه چنین کاری را به کاربر قبل از خرید می دهند. اگر چنین موردی در دسترس بود حتما به پنل ادمین رفته و به بخش تنظیمات قالب بروید و آنجا را زیرو رو کنید. شما قرار است که این قالب را بخرید و با تنظمیات قالب وردپرس دنیایی کار دارید. پس قبل از خرید آن را زیرو رو کنید تا بدانید چه تنظیمات و شخصی سازی های به شما می دهد. مسلما هرچه تنظیمات و شخصی سازی ها بیشتر باشد شما دستتان باز تر است و اگر تازه شروع به کار کرده اید نیازتان به کد نویسی کمتر است.

 

تصویر(4)

 

وردپرس آمده که کدنویسی از بین برود اما گاهی قالب های ضعیف راهی جز وارد کردن کد جلو پای کاربر نمی گذارند. متاسفانه من قالب های را مشاهده کرده ام که امکانات پایه ای حتی مانند favicon ، برداشتن نام نویسنده و … را ندارد و برای هر تغییر شما دست به دامان توسعه دهنده هستید که با کد نویسی آن را برایتان عوض کند یا خودتان اگر بلد هستید تغییرات را اعمال کنید. از طرفی دیگر قالب های را مشاهده کرده ام که دارای تنظیمات قالب بسیار قدرتمند هستند و بدون حتی یک خط کد زدن اجازه شخصی سازی های فوق العاده ای به شما می دهد که باورتان نمی شود. پس حتما در صورت امکان ، پنل ادمین را بررسی کنید.

 

 5) تعداد فروش قالب:

تعداد فروش یک پارامتر مهم در پشتیبانی و بروزرسانی های بعدی توسعه دهنده است. بدون شک اگر یک قالب وردپرس فروش کمی داشته باشده ، توسعه دهنده دلسرد شده و دیگر آن را پشتیبانی و بروزرسانی  نمی کند و به سمت قالب های پر فروش تر خود می رود و زمان خود را بر روی آنها می گذارد. پس به هیچ عنوان به سمت قالب های کم فروش نروید ، هرچقدر هم که زیبا باشند.

 

 6) توسعه دهنده قالب وردپرس:

توسعه دهنده قالب در پروسه انتخاب قالب بسیار بسیار مهم است.

بسیاری از سایت ها از یک سیستم امتیاز دهی برای هر توسعه دهنده استفاده می کنند که بسیار جالب است. در این امتیاز بندی پارامتر های زیر عنوان می شود و به گونه ای رزومه توسعه دهنده در سایت فروش قالب است. پارامتر های شامل :

 • مدت عضویت توسعه دهنده در سایت
 • مدت زمانی که بصورت توسعه دهنده فعالیت می کند
 • میزان فروش کل توسعه دهنده در سایت
 • تعداد محصولات توسعه دهنده
 • تعداد کل فروش محصولات
 • تعداد محصولات ویژه ( محصولات اختصاصی ، پرفروش و پر بازدید که ویژه شده اند )

 

اطلاعات بالا یک رزومه کامل از توسعه دهنده است. مسلما هر چه این آمار ها بهتر باشد ، توسعه دهنده بهتر است . پس به سمت توسعه دهندگانی بروید که رزومه قوی دارند.

 

تصویر(5)

 

 7) بررسی سرعت قالب وردپرس و بهینگی کدها:

سایت های فروش قالب ، قابلیت پیشنمایش قالب را دارند و یک پیشنمایش از جای جای قالب را به کاربر نشان می دهند. این سایت ها ، قالب ها را برروی سرور خود می گذارند . هرچند که عموما سرعت مطلوبی دارند اما همیشه سرعت کمتری نسبت به واقعیت دارند. به همین دلیل بسیاری از توسعه دهندگان خود هم قالب را بر روی سرورهای پر سرعت خود می گذارند که کاربر تجربه بهتری از تماشای پیش نمایش داشته باشد.

معمولا توسعه دهندگان لینک قالب بر روی سرور خود را در توضیحات می گذارند یا وقتی روی پیشنمایش قالب در سایت فروش قالب بروید ، هر کدام از بخش های قالب که بخواهید کلیک کنید ، لینک را نگاه کنید،  شما را به سایت توسعه دهنده ریدایرکت می کند. به سایت توسعه دهنده بروید و سرعت را آنجا چک کنید. سپس لینک قالب را کپی کرده و در سایت Gtmetrix بروید و سایت را از جنبه های سرعت ، امتیاز و بهینگی کد چک کنید.

 

Gtmetrix چیست ؟

باید بدانید گاها (نه همیشه ) سرعت قالب از آنچه که توسعه دهنده نشان می دهد هم بیشتر می شود.

با وجود افزونه wprocket و DPPP سرعت سایت بسیار افزایش می یابد.

 

 8) بررسی آخرین بروزرسانی قالب وردپرس:

قالب های که فروش و پشتیبانی خوبی دارند مرتب بروزرسانی می شوند.

همین نکته نشان از تعهد توسعه دهنده در پشتیبانی قالب است.

ممکن است قالبی را ببینید اخرین بروز رسانی اش مربوط به 10 ماه پیش است.

توسعه دهنده دیگر بیخیال این قالب شده و خرید این قالب اشتباه محض است.

این قالب احتمالا دیگر هیچوقت بروزرسانی نمی شود و اگر فروشش هم کم باشد احتمالا توسعه دهنده دیگر قید این قالب را زده و پشتیبانی را رها کرده است. قالب ها حداقل باید هر 2-3 ماه یک بار ، یک بروزرسانی دریافت کنند. دیده شده توسعه دهندگان متعهدی که ماهی یک بروزرسانی هم منتشر کرده اند.

 

 9) بررسی دیدگاه های قالب:

دیدگاه ها در خصوص قالب یک مرجع کامل برای پاسخ به سوالات و رفع ابهامات صورت گرفته است.

بسیاری از رضایت و نارضایتی ها در این بخش عنوان می شود و شما با نقاط قوت و ضعف قالب براحتی می توانید آشنا شوید. پس حتما دیدگاه ها را مطالعه کنید.

 

تصویر(6)

 

10) رفع ابهامات و سوال از توسعه دهنده در خصوص قالب وردپرس:

هیچ سوالی در ذهنتان را بی جواب نگذارید.

حتما اگر سوالی است از توسعه دهنده بپپرسید و با آن در ارتباط باشید.

در این ارتباط می توان با سطح پشتیبانی توسعه دهنده هم آشنا شوید.

پشتیبانی یک امر مهم است که شاید در ابتدا آن را مهم نشمارید. اما اگر مشکلی برای سایتتان پیش آمده و دست به دامان توسعه دهنده شدید متوجه اهمیت این موضوع می شوید که پشتیبانی که 2-3 ساعته پاسخگو شما باشد چقدر ارزشمند است تا اینکه جواب تیکت شما 3 روز بعد داده شود

۲ پاسخ

  1. بله خیلی باید دقت کرد چون که خیلی سرعت و امنیت تو قالب وردپرس مهمه و هرچند که خود مدیریت وردپرس امن هستش ولی باید خیلی نکات رعایت کنیم که سایت باگ نداشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هر قدم کنار شما هستیم

به توسعه کسب و کار آنلاین خود بیاندیشید، دلسوزانه از آن محافظت خواهیم کرد 

021-91301614

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم

نماد های سوین

تمامی حقوق این وب سایت برای سوین هاست محفوظ می باشد . فعالیت از سال (1393-1401)

طراحی وب سایت توسط تیم طراحی سوین هاست 

خرید هاست

سرورها

لینک های مرتبط

نماد ها

samandehi

تمامی حقوق این وب سایت برای سوین هاست محفوظ می باشد . فعالیت از (1393-1400)

طراحی وب سایت توسط تیم طراحی سوین هاست

واتساپ