با ما بهترین ها را تجربه کنید

10 نکته کدنویسی در پایتون

post135

10 نکته کدنویسی در پایتون

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما کاربر عزیز

رامتین نیک آموز هستم برنامه نویس پایتون و با یک آموزش دیگه در خدمت شما کاربر عزیز هستم.

خب در این مقاله از سوین هاست میخواهیم ۲۰ نکته کدنویسی در پایتون به شما عشقا بگم.

 

عشقای رامتین قدم اول در یادگیری هر زبان برنامه‌نویسی ( Programming language ) ، درک کردن اینکه یادگیری که برای شما مناسب چطور و در چه سطحی . یا به زبان ساده یاد گرفتن چگونگی یادگیری، مهم‌ترین مهارت در برنامه‌نویسی است. امروز من یعنی رامتین نیک آموز بتونم یک استارت سریع و قدرتمند برای شما عشقا فراهم کنم.

 

۱.کدها را روی کاغذ بنویسید

همچنان که مشغول یادگیری زبان پایتون هستید، باید به این نکته مهم توجه کنید که لازم است کدهای خود را روی کاغذ بنویسید. در واقع تحقیقات نشان می‌دهد نوشتن به حفظ مطالب در طولانی مدت کمک کند. این مطلب می‌تواند به کسانی که قصد دارند به یک برنامه‌نویس تمام وقت تبدیل شوند کمک کند.

 

۲.مواجهه با باگ در کدنویسی

مواجهه با باگ در کدنویسی اجتناب ناپذیر است. هنگامی که شروع به نوشتن برنامه‌های پیچیده می‌کنید؛ حتما در کدتان با اشکالاتی روبرو خواهید شد. این یک مسئله عمومی و همگانی است. از اشکالات کدتان ناراحت نشوید. سعی کنید آنها را پذیرفته و مثل یک برنامه نویس حرفه ای، باگ‌ها را کشف و برطرف کنید.

 

۳.با برنامه نویسان دیگر در تعامل باشید

تعامل با دیگران مهم‌ترین ابزار یادگیری است,هرچند ممکن است برنامه‌نویسی یک فعالیت انفرادی باشد، اما اگر در حین انجام آن با دیگران تعامل کنید چیزهای بیشتری یاد خواهید گرفت. هنگامی که در حال یادگیری برنامه‎نویسی پایتون هستید، بسیار مهم است که خودتان را در تعامل با افراد دیگری که مشغول یادگیری این زبان هستند قرار دهید. این کار به شما امکان می‌دهد تا نکات و ترفندهایی را که در طول راه یاد می‌گیرید با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

۴.یک برنامه ساده بنویسید

با نوشتن برنامه‌های ساده، مهارت خود را تقویت کنید,تمرینات ساده زیادی برای مبتدیان وجود دارد تا اعتماد به نفس آنها را در یادگیری پایتون بالا برده و به تقویت حافظه کمک کند. هنگامی که به درک صحیحی از مبنای ساختار داده‌ها (رشته‌ها، لیست‌ها، واژه‌نامه‌ها و…)، برنامه‌نویسی شی‌گرا و نوشتن کلاس‌ها رسیدید؛ وقت آن است که یک برنامه‌ بنویسید.

 

۵.از پروژه های اپن سورس استفاده کنید

در مدل اوپن سورس، کد منبع نرم‌افزار در دسترس عموم قرار می‎گیرد و همه افراد می‌توانند در آن همکاری کنند. بسیاری از کتابخانه‌های پایتون اوپن سورس هستند و افراد در آنها مشارکت می‌کنند. به علاوه، بسیاری از شرکت‎ها پروژه‌های اوپن سورس را منتشر می‌کنند. این بدان معناست که شما می‌توانید با کدهایی که مهندسان این شرکت‌ها نوشته و تولید کرده‌اند، کار کنید.

 

6.هر روز کدنویسی کنید

تمرین کدنویسی مهارت شما را افزایش می‌دهد

استمرار و ثبات داشتن در یادگیری یک زبان جدید بسیار مهم است. به شما توصیه می‌کنیم برای شروع یادگیری برنامه‌نویسی پایتون به صورت مداوم و هر روزه خودتان را موظف به کدنویسی کنید. شاید باورش سخت باشد، اما حافظه عضلانی (بخشی از حافظه عملکردی که مسئول به خاطر سپردن یک حرکت مشخص بر اثر تمرین زیاد است :Muscle Memory ) نقش مهمی در برنامه‌نویسی دارد. اگر هر روز خود را متعهد به تمرین و کدنویسی کنید، حافظه عضلانی شما بهبود یافته و تقویت می‌شود. ممکن است تمرین مداوم در ابتدا برایتان کمی ترسناک باشد. سعی کنید برنامه خود را با ۲۵ دقیقه تمرین در روز شروع کرده و به مرور زمان آن را افزایش دهید.

 

 7.کدها را روی کاغذ بنویسید

همچنان که مشغول یادگیری زبان پایتون هستید، باید به این نکته مهم توجه کنید که لازم است کدهای خود را روی کاغذ بنویسید. در واقع تحقیقات نشان می‌دهد نوشتن به حفظ مطالب در طولانی مدت کمک کند. این مطلب می‌تواند به کسانی که قصد دارند به یک برنامه‌نویس تمام وقت تبدیل شوند کمک کند. زیرا بسیاری از مصاحبه‌های استخدامی شامل نوشتن کدها روی تخته وایت برد می‌شود.

 

8.در تعامل باشید

زمانی که شروع به کار در پروژه‌ها و برنامه‌های کوچک می‌کنید، سعی کنید چارچوب برنامه خود را روی یک کاغذ پیاده کنید و سپس سراغ کامپیوتر بروید. اگرتوابع، کلاس‌های مورد نیاز و چگونگی ارتباط آنها را روی کاغذ بنویسید می‌توانید زمان زیادی ذخیره کنید.

چنانچه برای اولین بار مشغول یادگیری ساختارهای پایه‌ای پایتون (رشته‌ها، لیست‌ها، واژه‌نامه‌ها و…) هستید یا یک برنامه را اشکال‌زدایی (Debugging) می‌کنید؛ یکی از بهترین ابزارهای یادگیری شما مفسر تعاملی پایتون (Interactive Python Shell) خواهد بود. ما از این سایت استفاده‌های زیادی می‌کنیم.

برای استفاده از مفسر تعاملی پایتون، ابتدا مطمئن شوید که پایتون روی کامپیوتر شما نصب شده است. دوره آموزش مقدماتی زبان برنامه‌نویسی پایتون یک راهنمای گام به گام برای نصب این برنامه به شما ارائه می‌دهد. برای فعال کردن مفسر تعاملی پایتون به سادگی ترمینال خود را باز کرده و پایتون یا پایتون۳ را  (دقت داشته باشی بنا به نسخه‌ای که نصب کرده‌اید) اجرا کنید.

 

9. زمانی را به استراحت اختصاص دهید

زمانی که شروع به یاد گرفتن چیزی می‌کنید نیاز است برای جذب بهتر اطلاعات، کمی به خودتان استراحت بدهید.  تکنیک پومودورو (Pomodoro Techniqe) که امروزه به طور گستره استفاده می‌شود می‌تواند به شما کمک کند: ۲۵ دقیقه کار، کمی استراحت و مجددا ۲۵ دقیقه کار. این روند را تکرار کنید. تعیین استراحت‌های کوتاه برای افزایش بازدهی و داشتن یک جلسه آموزشی موثر بسیار ضروری است. مخصوصا زمانی که مشغول یادگیری یک موضوع جدید هستید.

وقتی که مشغول اشکال‌زدایی یا دیباگ برنامه هستید، این وقفه‌های کوتاه بسیار مهم هستند. اگر با یک باگ مواجه شدید و نمی‌توانید آن را برطرف کنید، کامپیوترتان را ترک کرده، کمی قدم بزنید یا با دوستانتان صحبت کنید.

در برنامه‌نویسی، کد شما باید منطبق بر قوانین زبان برنامه‌نویسی‎تان باشد. حتی فراموش کردن یک علامت نقل قول (“) می‌تواند همه چیز را به هم بریزد. پس به چشم‌هایتان استراحت دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 

10.به شکارچی باگ‎ها تبدیل شوید

مواجهه با باگ در کدنویسی اجتناب ناپذیر است. هنگامی که شروع به نوشتن برنامه‌های پیچیده می‌کنید؛ حتما در کدتان با اشکالاتی روبرو خواهید شد. این یک مسئله عمومی و همگانی است. از اشکالات کدتان ناراحت نشوید. سعی کنید آنها را پذیرفته و مثل یک شکارچی، باگ‌ها را کشف و برطرف کنید.

در زمان اشکال‌زدایی باید یک رویکرد درست داشته باشید تا بتوانید باگ‌ها را پیدا کنید. می‌توانید قسمت‌های مختلف کدتان را به ترتیب اجرا کنید تا متوجه شوید کدام بخش کار نمی‌کند.

زمانی که کدتان دچار اشکال می‌شود، کد import pdb; pdb.set_trace() را در اسکریپت خود قرار داده و اجرا کنید. این کد، اشکال‌زدای پایتون است و  در برطرف کردن مشکلات به شما کمک خواهد کرد. اشکال زدایی می‌تواند با استفاده از خط فرمان python -m pdb <my_file.py> نیز اجرا شود.

 

 

میدونید عشقای من ؛ هی دنبال سورس کد باشین برید بگردید از منابع مختلف

مثل :

سوین هاست ، sevinhost.ir

گیت هاب ، GitHub

و…

 

با دیگران همکاری کنید

وقتی شروع به یاد گرفتن چیزی می‌کنید، کمک و راهنمایی‌های دیگران می‌تواند پیشرفتتان را در یادگیری تسریع کند. در اینجا چند راهکار وجود دارد تا بتوانید از کمک دیگران استفاده کنید.

خوشبختانه ، سوین هاست این کارو براتون انجام داده و با واردن شدن به بخش همکاری با سوین هاست وارد بشید و مطالعه کنید ÷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هاست و دامنه

سرور ( بزودی )

نماد ها

تمامی حقوق این وب سایت برای سوین هاست محفوظ می باشد . فعالیت از (1393-1400)

طراحی وب سایت توسط تیم طراحی سوین هاست

واتساپ