با ما بهترین ها را تجربه کنید

هاست ایران چیست؟

هاست ایران چیست؟

هاست ایران چیست؟ در این مقاله از سوین هاست به معرفی سرویس هاست ایران خواهیم پرداخت و ضمن بیان ویژگی ها و انواع خدمات میزبانی وب در ایران، نحوه سفارش هاست ایران نیز آموزش داده می شود.

 

هاست ایران چیست؟

هاست فضایی است که در آن اطلاعات و فایل‌های وب‌ سایت قرار می گیرد. سرویس هاست از کامپیوترهای مخصوص و قدرتمند به نام سرور ارائه می‌شود و این سرورها در دیتاسنتر قرار دارند که به صورت 24 ساعته روشن و به اینترنت پرسرعت متصل می‌باشند.

منظور از هاست ایران این است که سرور هاست در دیتاسنترهای داخل ایران میزبانی می شود. سایت های قرار گرفته روی هاست ایران در تمام نقاط دنیا از طریق اینترنت در دسترس می باشند .

انتقال سایت های اینترنتی ایرانی به داخل کشور از سال 1387 به صورت جدی در دستور کار مدیران سازمانها و شرکت های مهم از جمله وزارتخانه ها، سازمانهای دولتی و نیز مراکز حساس سیاسی، اقتصادی و فرهنگی قرار گرفت. با افزایش تقاضا برای میزبانی وب در ایران، دیتاسنترها و شرکت های هاستینگ ایرانی اقدام به ارائه سرویس هاست از سرورهای داخل کشور نموده اند.

کیفیت هاست ایران و دیتاسنترهای پیشرفته در ایران اکنون توانسته رضایت بسیاری از کاربران را جلب کند به گونه ای که اکثریت سایت های مهم و بزرگ کشور نیز در داخل ایران میزبانی می شوند. اکنون میتوان در ایرن آپتایم های 99.9 و حتی 100 درصد را تجربه کرد.

هاست داخل ایران از نظر لوکیشن و موقعیت مکانی از دیتاسنترهای ایرانی مانند پارس آنلاین، افرانت، زیرساخت یا آسیاتک ارائه می شود و ترافیک و ip سرور هاست متعلق به کشور ایران می باشد.

ویژگی های هاست ایران

 

 

اولین ویژگی هاست ایران این است که میزبانی داخل ایران دارای 4 برابر سرعت بالاتر از هاست خارج کشور می باشد. سرورهای ایران برای کاربران داخلی دارای ping پایین می باشد و به همین دلیل سرعت لود اطلاعات بالاتر می رود. هرچه فاصله فیزیکی بین سرور و کاربران نزدیک تر باشد کاربران سرعت بالاتری تجربه خواهند کرد. دومین ویژگی هاست ایران سازگاری بیشتر با درگاه های پرداخت عضو شاپرک و پرداخت اینترنتی برای سایت های فروشگاه اینرتنتی می باشد. سومین ویژگی هاست ایران دسترسی دائمی به وب سایت های میزبانی شده در ایران می باشد. بروز اختلال در اینترنت ایران با خارج از کشور موجب عدم دسترسی به سایت هایی که روی هاست خارج قرار دارند می شود. لیکن دسترسی به سایت های قرار گرفته روی هاست ایران به دلیل استفاده از بستر داخلی اینترنت و شبکه ملی اطلاعات، دسترسی دائمی را برای کاربران ایرانی فراهم آورده است.

انواع هاست ایران

به صورت کلی خدمات میزبانی وب در ایران به 3 دسته بندی زیر تقسیم‌ می‌شوند:

هاست اشتراکی ایران

در سرویس هاست اشتراکی یک سرور اختصاصی قدرتمند با کانفیگ های مخصوص جهت میزبانی وب سایت آماده سازی می گردد و منابع سرور بین چندین وب سایت تقسیم می شود که به این خدمات میزبانی اشتراکی یا Shared Hosting گفته می‌شود. هاست اشتراکی ایران معمولا از کنترل پنل های cPanel یا DirectAdmin بهره می برد و این کنترل پنل ها امکان مدیریت هاست را برای مشتریان آسان کرده و امکان استفاده از کلیه منابع هاست را به سادگی امکانپذیر می نمایند.  هاست اشتراکی خود بر 2 نوع است: ویندوز و لینوکس

هاست ویندوز ایران

منظور از خدمات هاست ویندوز ایران این است که سیستم عامل سرور آن ویندوز سرور می‌باشد. هاست ویندوز از زبان‌های ASP و ASP.NET و همچنین بانک اطلاعاتی MSSQL پشتیبانی می‌کند. هاست ویندوز به علت نیاز به تهیه لایسنس ویندوز سرور از شرکت Microsoft هزینه بالاتری نسبت به هاست لینوکس دارد. معمولاً برای سرورهای هاست ویندوز از کنترل پنل های پلسک، هلم، وب سایت پنل و هاستینگ کنترولر استفاده می‌شود.

هاست لینوکس ایران

منظور از خدمات هاست لینوکس ایران این است که سرویس هاست از سرورهایی با سیستم عامل Linux ارائه می شود. سرورهای لینوکس از محبوبت فراوانی برخوردار هستند که مهمترین عامل آن Open source بودن و رایگان بودن آن است. میزبانی وب لینوکس برای استفاده از زبان برنامه نویسی PHP – HTML و پایگاه داده MySQL است. برای هاست لینوکس از کنترل پنل های سی‌پنل، دایرکت ادمین، پلسک و کلوکسو استفاده می‌شود.

سرور مجازی ایران

سرور مجازی یا VPS ایران یک نوع کامپیوتر و سرور اینترنتی است که به وسیله تکنولوژی های مجازی سازی و مخصوصی از یک سرور اختصاصی و قوی تر ایجاد می‌شود. ویژگی اصلی و برتر سرور مجازی نسبت به هاست اشتراکی، اختصاصی بودن منابع آن است که به مانند میزبانی اشتراکی بین چندین کاربر تقسیم نمی‌شود، از لحاظ ظاهری و مدیریت، سرور مجازی تفاوت چندانی با سرور اختصاصی ندارد.

سرور اختصاصی ایران

سرور اختصاصی به معنی آن است که یک سرور تنها در اختیار یک کاربر قرار می گیرد. در سرور اختصاصی کلیه منابع سخت افزاری و نرم افزاری متعلق به یک کاربر می باشد. با تهیه سرور اختصاصی امکان هر نوع کانفیگ دلخواه وجود دارد. سرور اختصاصی هزینه بالایی دارد و همچنین جهت مدیریت سرور نیاز است که دانش فنی مدیریت و کانفیگ سرور داشته باشد. از سرور اختصاصی معمولا برای میزبانی سایت های بزرگ که نیاز به منابع بالا دارند استفاده می گردد.

مزایای هاست ایران چیست

 

 

1- سرعت دسترسی بالاتر برای کاربران داخل ایران

به زبان ساده هنگامی که به یک وبسایت در اینترنت توسط یک کاربر فراخوانی می شود روترها (دستگاههایی که وظیفه ی آدرس دهی در اینترنت را بر عهده دارند) کوتاهترین مسیر بین هاست (سروری که اطلاعات وبسایت روی آن قرار دارد) و کاربر را شناسایی و اطلاعات را به او می رسانند. معمولا هرچه جایگاه هاست و کاربر به هم نزدیک تر باشد مسیر کوتاه تر و تعداد روترها کمتر می شود.

استفاده از هاست ایران برای کاربران داخل ایران به دلیل این ویژگی برای کاربران داخل ایران از سرعت بالاتری برخوردار است.

2- ریسک صفر در مقابل مشکلات تحریم

در هاست های خارج از کشور از آنجا که دیتاسنترها در اولویت اول تابع قوانین کشور خود و در اولیت دوم تابع قوانین بین المللی هستند ممکن است تا حدودی ریسک تحریم وجود داشته باشد که البته شرکت هایی مانند تهران هاست و سایر هاستینگ های معتبر ایرانی با روشهای خاص خود این تحریم را به صفر نزدیک می کنند اما ریسک تحریم برای سرویس های در داخل ایران صفر است و از این لحاظ هاست ایران دارای مزیت نسبی است.

3- حمایت از تولید کالا و خدمات ملی و جلوگیری از خروج ارز

امروزه هر نوع کالا یا خدماتی که ارائه ی آنها در داخل کشور به ایجاد اشتغال بیشتر و یا جلوگیری از خروج ارز از کشور شود نوعی تولید ملی محسوب می شود و سرویس های میزبانی داخل ایران به دلیل اینکه وابستگی کمتری به خارج از کشور دارند میزان خروج ارز بسیار ناچیز و در حد برخی خدمات نرم افزاری است که با حمایت کاربران ایرانی این وابستگی به مرور زمان به عدد صفر باز هم نزدیک تر خواهد شد.

4- سازگاری بیشتر با درگاه های پرداخت عضو شاپرک

اگر شما وبسایتی داشته باشید که از درگاه های پرداخت آنلاین استفاده می کند به دلیل سرعت بیشتر (چون سرویس دهنده های بانک ها هم معمولا در داخل ایران میزبانی می شوند) کمترین اختلال ممکن خصوص در هنگام ارجاع درخواست از صفحه ی بانک به سایت شما را خواهد داشت و کمتر با مشکلی مانند کسر از حساب کاربر بدون تائید شدن مبلغ در سایت خود مواجه خواهید شد.

5- عدم خروج پهنای باند اینترنت از کشور

زمانی که کاربر از داخل ایران اطلاعاتی را از یک سرور درخواست می کند اگر سرویس میزبان آن سایت هم داخل ایران باشد (با توجه به توضیحات مزیت اول) اطلاعات در کوتاهترین مسیر ممکن به دست کاربر می رسد و نیازی نیست اطلاعات از روترهای خارج از کشور مسیردهی شود و این ضمن سرعت بالاتر به معنای عدم خروج ارز جهت اینترنت بین الملل آن اطلاعات و همچنین بهبود سرعت اینترنت در سطح کشور (از نگاه ملی) خواهد شد که البته این مورد به شرطی اتفاق خواهد افتاد که استفاده از سرویس های داخلی تبدیل به یک فرهنگ شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در هر قدم کنار شما هستیم

به توسعه کسب و کار آنلاین خود بیاندیشید، دلسوزانه از آن محافظت خواهیم کرد 

021-91301614

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم

نماد های سوین

تمامی حقوق این وب سایت برای سوین هاست محفوظ می باشد . فعالیت از سال (1393-1401)

طراحی وب سایت توسط تیم طراحی سوین هاست 

خرید هاست

سرورها

لینک های مرتبط

نماد ها

samandehi

تمامی حقوق این وب سایت برای سوین هاست محفوظ می باشد . فعالیت از (1393-1400)

طراحی وب سایت توسط تیم طراحی سوین هاست

واتساپ